یادداشت تخصصی به قلم بهرام خدانظری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ترکمن با موضوع مهارت آموزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،بهرام خدانظری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ترکمن به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت آموزی ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:
 یکی از مسایل عمده برای جوانان، اشتغال می باشد و آنچه مسئله را بغرنج تر می کند جوانان جویای کار است که سالهای عمر خود را نیز برای تحصیلات دانشگاهی گذرانده اند. ولی متاسفانه حتی افرادی که دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند یا بسیار سخت جذب بازار کار می گردند و یا سالها بیکار بوده و کار متناسب با خود و رشته تحصیلی خود نمی یابند. و یکی از نکاتی که معمولا صاحبنظران در رابطه با وجود این مشکل اساسی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی اظهار می دارند، عدم داشتن مهارت و تخصص لازم برای انجام کار می باشد. یعنی معتقدند چون درسهای تدریس شده در دانشگاهها بیشتر مباحث تئوریک بوده لذا کاربرد عملی نمی تواند داشته باشد و هر چند فرد دارای مدرک است ولی توان انجام کار را ندارد و لذا در بازار کار نیز تقاضا برای اینگونه افراد وجود ندارد و یا اندک است. و یکی از پارامترهای موثر برای اینگونه افراد مراکز آموزش فنی و حرفه ای می باشد.
این نظر وجود دارد که با تقویت و گسترش مراکز آموزش فنی و حرفه ای می توان با جذب محصلین، دانشجویان و افراد دیگر جویای کار در مرکز، مهارتهای لازم با توجه به علاقه آنان آموزش داده شود و مهارت آموختگان به دلیل کسب مهارت و تخصص لازم در رشته مورد علاقه خود بسیار سریع جذب بازار کار شوند.
امید است در سایه الطاف الهی با یادگیری مهارت مشکل بیکاری افراد جویای کارحل شده و دغدغه ای در مورد اشتغال نداشته باشیم.


تعداد بازدید کل :‌95
چهارشنبه 30 مهر سال 1399
مصادف با 1442/03/04 هجری قمری
مصادف با 2020/10/21 میلادی

: مناسبت امروز
-